Department of Mechanics: Student's corner: Slovníček: Difference between revisions
Jump to navigation
Jump to search
No edit summary |
No edit summary |
||
Line 9: | Line 9: | ||
| stress || napětí | | stress || napětí | ||
|- | |- | ||
| strain || deformace | | strength || pevnost | ||
|- | |||
| strain || deformace ''(veličina)'' | |||
|- | |||
| deformation || deformace ''(jev, proces)'' | |||
|- | |- | ||
| plate || deska | | plate || deska | ||
Line 61: | Line 65: | ||
| axial force || osová síla | | axial force || osová síla | ||
|- | |- | ||
| span || rozpětí | | span || rozpětí | ||
|- | |||
| span || pole ''(spojitého nosníku)'' | |||
|- | |- | ||
| support || podpora | | support || podpora | ||
|} | |} |
Revision as of 15:45, 16 October 2014
Tento slovníček je ve výstavbě a bude postupně doplňován. Kliknutím na záhlaví levého nebo pravého sloupce se řádky seřadí podle angličtiny nebo češtiny.
English | Česky |
---|---|
beam | nosník |
stress | napětí |
strength | pevnost |
strain | deformace (veličina) |
deformation | deformace (jev, proces) |
plate | deska |
slab | deska |
shell | skořepina |
bar | prut (osově namáhaný) |
truss | příhradová konstrukce |
frame | rám |
hinge | kloub |
joint | styčník |
node | uzel |
element | prvek |
mesh | síť |
bending | ohyb |
shear | smyk |
tension | tah |
compression | tlak |
torsion | kroucení |
warping | deplanace |
force | síla |
moment | moment |
cross section | průřez |
shear force | posouvající síla |
bending moment | ohybový moment |
torque | krouticí moment |
normal force | normálová síla |
axial force | osová síla |
span | rozpětí |
span | pole (spojitého nosníku) |
support | podpora |